Grand Theft Auto IV Poland: Warsaw


    GTA IV Poland: Warsaw to modyfikacja do popularnej gry studia Rockstar Games o nazwie Grand Theft Auto IV. Przedstawia stolicę Polski - Warszawę. Pozwala zwiedzić takie ikoniczne warszawskie miejsca jak Pałac Kultury i Nauki, Sejm RP, Łazienki, Stadion Narodowy czy Bulwary Wiślane.---

PORADY DLA OSÓB MAJĄCYCH PROBLEM Z ODPOWIEDNIM FUNKCJONOWANIEM GRY

"Pijana kamera"

    Jest wynikiem wykrywania przez system pirackiej kopii gry! Oczywiście nie oznacza to, że takową się posiada. Problem w tym, że modyfikacja dodaje i podmienia pliki, które sprawiają, że gra nie jest już czytana jako oryginalna. Mogą tutaj pomóc dwie opcje:

1. Wykonanie ciągu czynności: odinstalowanie gry -> zainstalowanie ponownie -> zrobienie kopii gry -> skopiowanie modyfikacji do folderu z kopią.

2. Downgrade do wersji 1.0.7.0 (Tutaj tutorial opisujący ten proces -> https://www.youtube.com/watch?v=CSAHL0IYZpY) (Uwaga!) Ważnym jest aby wtedy skopiować do katalogu z grą tylko foldery COMMON oraz PC.

"Nieuruchamianie się gry lub niska płynność"

Na powyższe bolączki może mieć wpływ zbyt słaby sprzęt albo jak w moim przypadku (i zapewne większości) złe odczytywanie zasobów komputera przez grę. Jest tutaj jedna rzecz, która może pomóc.

1. Commandline czyli lista komend polegająca na utworzeniu w katalogu z grą pliku tekstowego o nazwie właśnie commandline.txt. Modyfikacja zawiera już takowy plik z kodami, która pomogły mi osobiście. Natomiast dla jednego z testerów wręcz przeciwnie! Proponuję zatem zapoznanie się z frazą gta iv commandline w przeglądarce, gdyż dla każdego sprzętu kody mogą mieć różny wpływ.

P.s Oczywiście tutaj również może pomóc downgrade do wersji 1.0.7.0 gdyż to właśnie ostatnia aktualizacja przyczyniła się do stworzenia nieprzyjemnego środowiska dla modderów.

---

Poniżej znajduje się link do posta o mniejszej modyfikacji dodający do gry kilka polskich budowli.