sobota, 24 października 2015

[Rendery+Info] Stadion Narodowy w Warszawie - PGE Narodowy

     Od dwóch tygodni pracuję nad trójwymiarowym modelem Stadionu Narodowego. Z początku planowałem zrobić tylko powierzchnie zewnętrzną. Jednakże zdecydowałem stworzyć jeszcze boisko z trybunami, a to trochę czasu zajmie. Mimo to model jest już skończony w połowie.  

     W przyszłości obiekt będzie wstawiony do gry GTA IV, później do GTA V, gdy tylko zostaną stworzone narzędzia modderskie. Mam też w zamyśle nagranie filmiku i udostępnienie go na serwisie Youtube. Jednak trochę czasu minie zanim tak się stanie.
     Obiekt tworzę na podstawie planu podanego wyżej. Dzięki niemu skala obiektu będzie odzwierciedlać realne wymiary Stadionu, a sama praca nad modelem posuwa się szybciej, lepiej i łatwiej.

     Powyższy render pokazuje przekrój zewnętrzny stadionu. Składa się on łącznie z 72 słupów, gdzie odległość jednego od drugiego wynosi 12,6m. Na szerokość czterech słupów przypadają schody prowadzącego na "zewnętrzną autostradę", a tam znajdują się wejścia prowadzącego na górne trybuny. Wystarczy tylko skopiować ten obiekt 18 razy i za pomocą specjalnego narzędzia przenieść obiekt po okręgu i "finito" :D

     Tak jak stadion składa się z 72 słupów, składa się on również z 36, że tak napiszę sektorów. Co drugi zawiera drzwi umiejscowione na górnych trybunach. Są również cztery duże boczne wyjścia, trzy środkowe i kilka innych specjalnych. Jak widać na renderze powyżej stworzyłem różne typy rzekomych sekrorów. Teraz wystarczy tylko spoglądając przy tym na plan umiejscowić je w odpowiednich miejscach, by obiekt wyglądał tak jak powinien :)

Poniżej dwa rendery ze wcześniejszego etapu prac, gdzie sprawdzałem jak będzie się sprawować obiekt :)
     Reasumując - pomijając to, że brakuje jeszcze wielu tekstur, (część pokazanych na renderach jest testowa) to pozostanie tylko zrobienie dachu, iglicy oraz samego boiska, które już nie będzie wielkim i czasochłonnym problemem. No i oczywiście jeszcze zostaną do zrobienia siedzenia, a tu nie ukrywam, że to dla mnie może stanowić przeszkodę. :)