czwartek, 3 sierpnia 2017

[TOP3Gier] Miejsce III - Assassin's Creed II


Krótka opinio-recenzja:


Mechanika:

     Bardzo dobry system skradania się, wspinania się po budynkach, walki wręcz czy okradanie to wszystko czego ta gra, a właściwie Asasyn potrzebował, żeby być słusznie nazywany zabójcą działającym w skrycie.

Świat:

     Duże, piękne miasta takie jak Florencja i Wenecja budziły zachwyt, ale nie tylko. Plac zabaw wystarczająco wielki, a eksploracja zostawiająca pozytywne doświadczenie. Zapewne dzięki wspinaczce na budynki, po których widoki zapierały dech w piersiach.

Audio:

     Oprawa audio nie odstaje od innych aspektów gry. Bardzo podobał mi się motyw przewodni jak i reszta muzyki, która towarzyszyła podczas zwiedzania świata.

Fabuła:

     Przedstawiona na kanwie wydarzeń historycznych długa i ciekawa historia spleciona z odwieczną wojną między Zakonem Asasynów, a Templariuszami wciąga bez reszty i to coś co dodawało tej grze pozytywnego uroku.

Postacie:

     Ezio Auditore przypadł mi od razu do gustu. Naprawdę ciekawa postać, z którą miło było wplątywać się w fabułę. Cieszę się, że powstała o nim cała trylogia! :)
     Lecz nie tylko Ezio był wartą poznania personą. W grze można spotkać pełno charyzmatycznych charakterów zarówno fikcyjnych jak i tych związanych z historią chociażby Leonardo da Vinci. (Na prawdę fajnym uczuciem było spotkanie tej osoby :)

Ogólnie:

     Początkowo nie mogłem zagrać ze względu na słaby komputer w jakąkolwiek z części Asasyna. Grałem trochę na laptopie mojego kuzyna, ale krótko. Lecz po zakupieniu nowego kompa odpaliłem pierwszego Asasyna, który mimo iż było spoko nie był tak dobry jak następca. Druga część jest moją ulubioną, co nie znaczy że jedyną. Uwielbiam całą sagę i cieszę się, że ta gra jest tasiemcem jak to dużo osób nazywa :D
     Na prawdę polecam zagrać w tę grę, szczególnie tym którzy lubią parkur czy ogólnie zagłębić się w ciekawą historię.

Plusy:
+ ciekawa fabuła
+ klimat
+ oprawa graficzna
+ oprawa audio
+ ciekawe osobowości
+ swobodne zwiedzanie świata
+ atrakcje poboczne

Minusy:
- szukanie i zbieranie piór to nie jest ciekawa aktywność